• Uncategorized
  • 0

Nexus 7 Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Google ve Asus işbirliğiyle üretilen 7 inç ekranlı Nexus 7 tabletin bu yılın en çok ilgi gören tablet bilgisayarlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek performanslı bileşenlere sahip olan Nexus 7 performans / fiyat oranıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Cihaz Google tarafından kullanıma sunulduğu için tıpkı Nexus akıllı telefon modelleri gibi Android güncellemelerini birinci elden temin ediyor. Son olarak kullanıma sunulan JZO54K sürüm numaralı Nexus 7 Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin manuel olarak nasıl yüklenmesi gerektiğine adım adım bakalım.

Nexus 7 Android 4.1.2 Jelly Bean

Nexus 7 Android 4.1.2 Jelly Bean

Aşağıdaki adımlara geçmeden önce cihazın root erişimini sağlayıp ClockworkMod Recovery uygulamasını kök dizine yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi daha önce buradaki yazımızda anlatmıştık.

1. Öncelikle Android 4.1.2 Jelly Bean (JZO54K) güncellemesini buradan indirin.

2. İndirdiğiniz dosyayı Nexus 7’deki “/sdcard” dizinine kopyalayın.

3. ClockworkMod (CWM) Recovery’e erişim sağlayın.

4. “Install zip from sdcard > choose zip from sdcard” yolunu izleyin ve ikinci aşamada Nexus 7’ye kopyaladığınız ZIP dosyasını seçin.

5. Güncelleme yükleniyor, bu işlem biraz zaman alabilir.

6. İşlem tamamlandığında menüden “Reboot system now” seçeneğini kullanın ve cihazın yeniden başlatılmasını sağlayın.

Bu adımları doğru şekilde izlediğinizde Nexus 7 Android 4.1.2 Jelly Bean (JZO54K) kurulu şekilde açılacaktır. Kontrol etmek için “Settings” menüsü altındaki “About” seçeneğine göz atabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *