• Uncategorized
  • 8

Windows 8 Pro Ücretsiz Aktivasyon İşlemi

Windows 8 işletim sisteminin 9200 sürüm numaralı final versiyonu Ağustos ayında bilgisayar korsanları tarafından aktive edilebildi. Bu yöntem üçüncü parti KMS sunucuları (Key Management Services) aracılığıyla gerçekleştiriliyor ve aktivasyon işlemi altı ay boyunca geçerli oluyor. Altı ay sonunda süre bittiğinde yine bu sunucular kullanılarak aktivasyon işleminin tekrar yapılması gerekiyor. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre korsan şekilde bilgisayarlara yüklenen Windows 8 Pro ücretsiz aktivasyon işlemi ile sorunsuzca kullanılabiliyor. Bu ciddi hataya yol açan durum ise Windows 8 Pro kullanıcılarına 31 Ocak 2013 tarihine kadar ücretsiz dağıtılan Media Center paketi ürün anahtarı. Windows 8 Pro ücretsiz aktivasyon işlemi kolaylıkla uygulanabiliyor.

[adrotate banner=”1″]

 Windows 8 Pro Ücretsiz Aktivasyon

Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinin Home Premium ve daha üst sürümlerinde kullanıcılara ücretsiz sunulan Media Center paketi Windows 8’de yer almıyor. Windows 8′de Media Center yazılımını kullanmak isteyen kullanıcıların 10$ ödeyerek lisans anahtarı satın alması ve bu lisans anahtarı ile Media Center kurulumunu gerçekleştirmesi gerekiyor. Fakat Microsoft yaklaşık üç hafta önce gerçekleştirdiği duyuru ile Windows 8 Pro kullanıcılarının 31 Ocak 2013′e kadar Media Center’ı ücretsiz etkinleştirebilme imkanının olduğunu açıkladı. Windows 8 Pro kullanıcılarının ücretsiz Media Center kurulumunu nasıl yapabileceğini buradaki yazımızda adım adım anlatmıştık.

Windows 8 Pro Ücretsiz Aktivasyon

Üçüncü parti KMS sunucuları ile Windows 8 Pro işletim sistemini altı ay boyunca geçerli olacak şekilde aktive eden kullanıcılar da Microsoft’tan ücretsiz Media Center ürün anahtarı edinip Media Center’ı kullanabiliyor. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre Media Center’ı bu şekilde etkinleştiren korsan Windows 8 Pro kullanıcıları işletim sistemlerinin tam aktivasyonunu sorunsuzca gerçekleştirebiliyor.

Windows 8 Pro Ücretsiz Aktivasyon

Test sistemimizde VirtualBox ile oluşturduğumuz sanal makinada yaptığımız denemelerde korsan Windows 8 Pro’yu Media Center’ı etkinleştirdikten sonra sorunsuzca aktive edebildik. Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere KMS Host yöntemi ile gerçekleştirilen aktive işlemlerindeki gibi herhangi bir zaman kısıtlaması da mevcut değil. Bu şekilde birçok kullanıcının Windows 8 Pro işletim sistemini ücretsiz şekilde kullanmaya başladığını tahmin etmek zor değil.

Korsan Windows 8 Pro işletim sistemlerini Media Center kurulumunun ardından aktive edebilme olanağı 31 Ocak 2013’te ücretsiz Media Center yükseltmesinin sona ermesiyle birlikte ortadan kalkacak. O tarihe kadar Microsoft’un bu açığı kapatıp kapatmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

GÜNCELLEME:  Bugün yapılan açıklamayla beraber Microsoft’un bu açığı kapattığını öğrendik. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *