• Uncategorized
  • 0

Windows 8: PIN Kodu Oluşturmak

Günümüzde cep telefonlarında kullandığımız SIM kartlarının güvenliği için PIN kodlarından faydalanılıyor. Çok fazla karakter içermeyen PIN kodları telefonun acil şekilde kullanılabilir hale gelmesi gereken durumlarda vakit kaybı yaşatmıyor. Windows 8 işletim sisteminin dokunmatik ekranlı sistemler hedef alınarak hazırlandığı açık. Dokunmatik ekranlı sistemlerde oturum açmak için uzun karakterlerden oluşan parolaları girmek can sıkıcı bir durum. Windows 8 işletim sisteminde PIN kodu oluşturmak mümkün, böylece açılışta parola yerine PIN kodu kullanılarak oturum açılabiliyor. Windows 8 işletim sisteminde PIN kodu oluşturmak oldukça kolay.

Windows 8: PIN Kodu Oluşturmak

Windows 8 işletim sisteminde PIN kodu oluşturmak için öncelikle klavyenizden Windows + C kombinasyonunu tuşlayın ya da fare imlecini sağ alt köşeye sürükleyin. Sağ kısımda beliren panelden “Ayarlar” a tıklayın.

Sonraki aşamada sağ alt bölümde yer alan “Bilgisayar ayarlarını değiştir” seçeneğine giriş yapın.

Tam ekran şeklinde karşınıza gelen arayüzde sol kısımdaki “Kullanıcılar” sekmesini görüntüleyin. “PIN Oluştur” butonunu kullanın.

PIN kodunu belirlemeden önce elbette parolanızı girmeniz ve “Tamam” seçeneğine tıklamanız gerek.

Dört basamaklı PIN kodunu “PIN’i girin” ve “PIN’i onaylayın” kutucuklarına yazın. “Son” butonunu kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Windows 8’de oturum açmak için parolanızı kullanabileceğiniz gibi PIN kodunuzu da sorunsuzca kullanabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *