• Uncategorized
  • 0

Online Müzik Dinleme Siteleri

Teknolojiler ve artan gelişmeler sayesinde bir kişi için eğlenceli bir müziği veya bir filmi aramak daha kolay hale geldi. Bu yüzden dilediğiniz bir müziği indirmek ve onu istediğinizde dinlemenin verdiği keyif bambaşkadır. Buradan yola çıkarak günümüzde müzikseverler için oluşturulmuş eksiksiz hizmet veren birçok servis mevcut. Bu servisler kullanıcılara istedikleri müziği istedikleri zaman dinleme imkanı veriyorlar. İngilizce’de “streaming” adıyla kategorize edilen bu servislerde bir internete bağlı olduğunuz sürece hiçbir indirme yapmadan çevrimiçi müzik dinleyebiliyorsunuz. Türkiye’de TTNET Müzik ve Fizy gibi web siteleri bu servislerin başında geliyor. Bu küçük girişin ardından, “Online Müzik Dinleme Siteleri” isimli bu yazının devam eden bölümünde çevrimiçi müzik dinlenebilen en kaliteli web sitelerine yer vereceğiz.

Online Müzik Dinleme Siteleri

online müzik dinleme siteleri

Birçok iyi müzik servisinin yer aldığı bu listede kullanıcılar kendi tercihlerine göre en iyi hizmeti alabilecekleri platformu seçebilirler.

1. Grooveshark

Grooveshark dinleyicilerin kendi çalma listelerini oluşturmasına ve diğer insanlarla paylaşmasına imkan veriyor. Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağlar üzerinden de favori parçalarınızın bağlantılarını paylaşabilirsiniz. Özellikle hızlı müzik akışı ile beğeni topluyor. Ayrıca Türkçe dil desteğine sahip.

2. Fizy

Fizy daha önceleri türlü nedenlerle kapatılmış ve şimdiyse sadece Türkiye IP’li kullanıcılara hizmet veren bir servis. Yani yurdumuz dışından ziyaretçi almıyor. Sade ve çabuk arayüzü sayesinde müzikseverlerden olumlu oy almış bir hizmet. Ücretsiz kullanımın yanında premium hesap dedikleri özel bir erişimde bulunuyor.

3. Last.fm

Bu servis seçtiğiniz müziği çalmanın yanında dinlediğiniz müziklere göre size tavsiyelerde bulunuyor. Bu sayede yepyeni parçalar keşfedebiliyorsunuz. Üye olduktan sonra Scrobbler’ı indirdiğiniz takdirde bu hizmetten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

4. The Sixty One

Amazon.com müzik mağazası üzerinden satın aldığınız müzikleri çalmanıza imkan veren The Sixty One aynı zamanda kullanıcıların favori parçalarını oylamasını sağlayan bir sisteme de sahip. Bu yolla seçilen şarkılar belli aralıklarla “top” adı verilen başlık altından tüm kullanıcılara dinletiliyor.

5. Shoutcast

Winamp müzik oynatıcı ile çalışan Shoutcast servisinde oynatıcınız üzerinden 50 bin’e yakın radyo istasyonuna bağlanabilir ve dilediğiniz şarkıları seçebilirsiniz. Ayrıca kendi müzik istasyonunuza da burada bir yer bulabilirsiniz.

6. Jango

Jango, sunucularında barındırdığı parçalarda yüksek ses kalitesine önem veren bir servis. Sosyal ağlara doğrudan destek veriyor ve aynı zamanda sanatçı promosyonları adı altında ilginç hizmetlere sahip.

7. Myspace Müzik

Dünyanın en büyük müzik platformu Myspace Müzik içinde devasa bir kütüphane barındırıyor. Bir hesap alarak siz de favori parçalarınızı seçmeye başlayabilirsiniz.

8. AmazingTunes

Burada yer verdiğimiz web sitelerinden farklı olarak, AmazingRadio henüz kıyıda köşede kalmış taze gruplara ve parçalara yer veriyor.  Siteyi açtığınızda sol kısımdan Listen butonunu kullanarak ana radyoya bağlanabilir veya arama kısmından herhangi bir parçayı aratabilirsiniz.

9. Digitally Imported

DI.fm büyük bir kullanıcı kitlesine sahip bir başka websitesi. Siteye bağlandığınızda alt kısımdan mevcut istasyonları görebilir. Aynı zamanda üst kısımda yer alan takvim sistemini kullanarak hangi radyonun ne zaman yayın yaptığını da öğrenebilirsiniz. Ek olarak premium üyelik aldığınız takdirde servise mobil cihazlardan erişebiliyor ve yüksek kalitede müzik dinleyebiliyorsunuz.

10. iTunes

En gelişmiş müzik hizmetini sunan servislerden birisi olan iTunes’da müzik adına her türlü olanak mevcut.

11. Live365.com

Hizmetten yararlanmak için VIP yani özel üyelik almanız gerekiyor. Dilerseniz ilk 5 gün ücretsiz test edebilirsiniz.

12.MP3.com

Haftalık çalma listeleri ve günün parçaları gibi kategorilere sahip MP3.com sitesi aynı zamanda sanatçılarında kendi parçalarını yüklemesine olanak veriyor. Dinlediğiniz herhangi bir müziği indirebildiğiniz bu servis tamamen ücretsiz.

13. TTNET Müzik

Bir TTNET hizmeti olan web sitesi ülkemizde oldukça ilgi görüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *