• Uncategorized
  • 21

Windows 8 Metro Arayüzünde Masaüstü Kısayolunun Kaybolması

Windows 8 işletim sistemi Başlangıç ekranı, şık dizaynlı Windows Explorer arayüzü, yenilenmiş Görev Yöneticisi gibi yeniliklerle gelmişti. Windows 8’de yer alan Başlangıç ekranı bu arayüzde çalışan uygulamaların kutucuklarını içeriyor, bu kutucuklar zaman zaman çevrimiçi güncellemeler ile yenileniyor ve dinamik bir yapı oluşturuyor. Başlangıç ekranına uygulama kutucuklarının yanı sıra geleneksel masaüstü yazılımlarının kısayollarını da eklemek mümkün. Hatta üçüncü parti araçlar ile dosya ve klasörler de sabitlenebiliyor. Bazı kullanıcılar Windows 8 Metro arayüzünde masaüstü kısayolunun kaybolması sorunuyla karşılaşabiliyor. Windows 8 Başlangıç ekranına masaüstü kısayolunu geri yüklemek oldukça kolay. Metro ekranına masaüstü kutucuğunu eklemek için bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

2

 Windows 8 Metro Arayüzünde Masaüstü Kısayolunun Kaybolması

Windows 8 Metro arayüzünde masaüstü kısayolunun kaybolması durumunda öncelikle klavyenizdeki Windows + R tuşlarını kullanın ve açılan “Çalıştır” penceresine tırnak işareti eklemeden “%programdata%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs” yazın.

a

Açılan pencereyi simge durumuna alın. Bu bağlantıya erişin ve açılan sayfada “İndir” butonuna tıklayarak masaüstü kısayolu dosyasını indirin.

b

Ardından indirdiğiniz masaüstü kısayolu simgesini ilk aşamada açtığınız dizine kopyalayın.

1

İşlem bu kadar basit. Masaüstü kısayolunu ilgili dizine kopyaladığınızda masaüstü kutucuğu Başlangıç ekranına otomatik olarak eklenecektir. Eğer masaüstü kutucuğunu bu işlemi uyguladıktan sonra hala göremiyorsanız Metro arayüzünde tüm programların yer aldığı arayüze erişin ve masaüstü kısayolunu buradan Başlangıç ekranına sabitleyin.

3

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *