• Uncategorized
  • 0

Ücretsiz E-Kitap İndirme Siteleri

Günümüzde internet üzerinden her türlü bilgiye hızlı ve kolay şekilde ulaşabilir durumdayız. Akıllı telefon, tablet bilgisayar, e-kitap okuyucu tarzında içerik tüketmeyi konforlu hale getiren cihazlar sayesinde kitap, dergi, makale, sözlük gibi basılı yayınların elektronik versiyonlarını tercih eder hale geldik. PDF ve ePub uzantılı e-kitap ve dergiler bu tür taşınabilir cihazlardan rahatça okunabiliyor. Bir tablet, akıllı telefon ya da e-kitap okuyucu sahibiyseniz ilgi alanlarınıza hitap eden tarzda kaynaklar edinmek isteyebilirsiniz. Burada derlediğimiz ücretsiz e-kitap İndirme siteleri üzerinden çeşitli alanlarda binlerce ücretsiz e-kitabı sorunsuzca indirebilirsiniz. Bu ücretsiz e-kitap İndirme siteleri aracılığıyla edinebileceğiniz kitapların büyük bir kısmının İngilizce olduğunu hatırlatalım. Kaynaklarda daha çok İngilizce kitaplar bulunuyor olsa da faydalı materyallere ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

ebook

Ücretsiz E-Kitap İndirme Siteleri

1. OnlineFreeEBooks

OnlineFreeEbooks üzerinde havacılık, iş, mühendislik, sağlık, hobi, matematik, askeri, programlama, ev ve aile gibi çeşitli kategorilerde birçok ücretsiz e-kitap bulunuyor. Sitede çeşitli kullanım kılavuzu ve rehberlere de yer veriliyor.

1

2. FreeBookSpot

Free Book Spot sitesinde çeşitli kategorilerde çok sayıda e-kitaba yer veriliyor. Doksandan fazla kategoride ücretsiz kaynaklara erişim mümkün. Bilimsel, mühendislik, programlama, kurgu ve benzeri spesifik alanlarla ilgili e-kitaplar da bulunabiliyor. E-kitap indirebilmek için ücretsiz kayıt olmak gerekiyor.

2

3. Free eBooks

Free eBooks en iyi ücretsiz e-kitap indirme siteleri arasında yer alıyor. Siteden e-kitap indirebilmek için üye olmak şart. İçeriğe ücretsiz erişim için kaydolmak yeterli. Site yüzlerce farklı kategoride binlerce dökümana ev sahipliği yapıyor.

3

4. Project Gutenberg

Project Gutenberg sitesinde 42.000’den fazla ücretsiz e-kitap var. ePub uzantılı e-kitaplar ve Kindle uyumlu e-kitaplar indirilebiliyor ya da çevrimiçi ortamda daha sonra okumak için saklanabiliyor. Sitede kaliteli içeriklere sahip e-kitaplar bulabileceğinizi belirtelim.

4

5. Free Computer Books 

Free Computer Books’ta adından da anlaşılabileceği gibi bilgisayar bilimleri üzerine çeşitli e-kitaplar bulunuyor. Siteden Matematik, teknik kitaplar ve ders notları da indirebilirsiniz. Kitaplar çeşitli kategorilerle kolay ulaşılabilir şekilde sunuluyor.

5

6. Bookyards

Bookyards internet kullanıcıları için ideal bir e-kitap, eğitim materyalleri, bilgi ve içerik dökümanları kaynağı. Sitede 17.885 e-kitap, 41.817 bağlantı, 4199 haber ve blog içeriği linki, 384 video, 33.023 e-kitap indirme bağlantısı ve yüzlerce elektronik kütüphaneye erişim bağlantıları bulunuyor.

6

7. eBooks Space

eBooks Space bilgisayar teknolojileri, programlama dilleri, yazılım geliştirme, ipuçları, veritabanı tasarımı gibi alanlarda PDF ve CHM uzantılı e-kitapları indirme olanağı sunuyor.

7

8. E-Books Directory

E-Books Directory sitesinden e-kitap, döküman ve ders notları indirilebiliyor. Sitede paylaşılan kitaplar hakkında yorum yapmak ve diğer kullanıcıların kitaplar hakkında yazdıkları yorumları okumak mümkün.

8

9. MartView

Geniş bir e-kitap kütüphanesine sahip olan MartView’dan e-kitap indirebilmek için istemci yazılımını Windows işletim sistemli bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. İstemci yazılımın başarılı bir arayüze sahip olduğunu gözlemledik.

10

10. Free EBooks Download

Free EBooks Download’dan daha çok bilgisayar bilimleri ve programlama konularını ele alan yüzlerce e-kitabı ücretsiz indirebilirsiniz. Sitede çeşitli klasik eserleri de bulabilirsiniz.

9

Siz de yasal içeriklere sahip olması koşuluyla faydalandığınız ücretsiz e-kitap indirme sitelerini yorumlarınızda paylaşabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *