• Uncategorized
  • 0

Windows 8 Uyumlu Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Popüler fotoğraf düzenleme aracı Aviary tarayıcı tabanlı kullanılabildiği gibi servisin iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile tablet bilgisayarlara yüklenebilen mobil uygulaması da mevcut. Windows Phone işletim sistemi için uygulama hazırlanmış değil. Ancak Windows 8 işletim sistemiyle uyumlu Aviary uygulaması kullanıma sunuldu. Windows 8 uyumlu fotoğraf düzenleme uygulaması Photo Editor adını taşıyor. Photo Editor uygulaması Aviary’nin mobil uygulamalarına oldukça benziyor ve kullanışlı özellikleriyle Windows 8 işletim sistemli bilgisayarlarda fotoğrafların kolayca düzenlenebilmesini sağlıyor. Filtre ve efektlerle fotoğraflara farklı bir hava katılabiliyor. Windows 8 uyumlu fotoğraf düzenleme uygulaması Photo Editor Windows Mağazası üzerinden ücretsiz yüklenebiliyor. Uygulamanın sunduğu seçeneklere daha yakından bakalım.

windows 8 uyumlu fotoğraf düzenleme uygulaması 1

Windows 8 Uyumlu Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Photo Editor uygulamasını Windows 8 ve Windows RT işletim sistemli bilgisayarınıza bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz yükleyebilirsiniz. Uygulamayı bilgisayarınıza yükleyip çalıştırdığınızda sabit diskinizde yer alan fotoğrafların arayüzde yer aldığını göreceksiniz. Bu arayüzden fotoğraflarınıza göz atabilir ve düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçebilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçtiğinizde çok sayıda seçeneğin alt kısımda belirdiğini göreceksiniz.

windows 8 uyumlu fotoğraf düzenleme uygulaması 2

Photo Editor uygulamasında fotoğraf düzenleme ile ilgili birçok seçeneğe yer verilmiş. Fotoğrafın görüntüsünün otomatik olarak iyileştirilmesini sağlamak için “Enhance” seçeneğini kullanabilirsiniz. Görselleri kırpma, efektlerle daha iyi görünüm kazandırma, doygunluğu belirleme, kontrast ve parlaklık gibi parametreleri değiştirme, görsele metin ekleme, çizim araçlarını kullanma, kırmızı göz giderme, etiket ekleme gibi seçenekler de mevcut.

windows 8 uyumlu fotoğraf düzenleme uygulaması 3

Aviary’nin Windows 8 uyumlu fotoğraf düzenleme uygulaması olan Photo Editor görselleri pratik şekilde düzenleme imkanı sunmasıyla beğenimizi kazandı. Uygulamayı X86 mimarili işlemciye sahip Windows 8’li bilgisayar ve ARM mimarili işlemciye sahip tablet bilgisayarınızda sorunsuzca kullanabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *