• Uncategorized
  • 71

Windows 8’i Güvenli Modda Başlatmak

Güvenli mod, bilgisayar başlatılırken bilgisayarın sadece temel sürücülerini ve programlarını kullandığı bir moddur. Güvenli mod, donanım problemlerini tanımlamak ya da bilgisayarını bulaşan zararlı yazılımları temizlemek için, bir programı ya da dosyayı tamamen silebilmek için oldukça yararlıdır ve kullanıcılara gereklidir. Diğer Windows işletim sistemlerinde sadece F8 tuşunu kullanarak bilgisayarı güvenli modda başlatabiliyorduk. Windows 8‘i güvenli modda başlatmak için ise farklı olarak aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Windows 8’i Güvenli Modda Başlatmak

1. Adım

Öncelikle arama ekranına giriyoruz ve Gelişmiş kelimesini Ayarlar kategorisinde arıyoruz. Gelişmiş başlangıç seçenekleri seçeneğini buluyor ve tıklıyoruz.

Windows 8'i Güvenli Modda Başlatmak

 

2. Adım

Açılan sayfada, sayfanın en altında Gelişmiş Başlangıç başlığı var. Altında bulunan Şimdi yeniden başlat ikonuna tıklıyoruz.

Windows 8'i Güvenli Modda Başlatmak

 

3. Adım

Başlatma seçeneğini belirleyeceğiniz mavi bir ekran gelecek. Ortada bulunan ve ikonunda gereçler olan Sorun gider seçeneğine, oradan da Gelişmiş başlangıç seçeneğine tıklıyoruz.

4. Adım

Son admda hangi güvenli mod seçeneği ile başlatılması gerektiğini seçiyoruz. 4 tuşuyla Güvenli Mod’u, 5 tuşuyla Ağ desteği ile Güvenli Mod’u, 6 tuşuyla ilse Komut İstemi ile Güvenli Mod’u başlatıyoruz. İhtiyacımıza göre yapılması gerekenleri belirleyip gereken tuşa basıyoruz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Windows 8'i Güvenli Modda Başlatmak, 10.0 out of 10 based on 1 rating

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *