• Uncategorized
  • 0

Windows 8: Uyarlamalı Ekran Parlaklığı

Bilgisayar teknolojilerinin hızla geliştiği bu dönemde, çoğu modern bilgisayarın ışık ölçüm sensörleri var. Bu sensörler sayesinde bilgisayarlar, ortam ışığını algılayarak ekran parlaklığını otomatik ayarlıyor. Işık algılayıcısı  olmayan bilgisayarlar için de Windows 8‘in uyarlamalı ekran parlaklığı özelliği devreye giriyor. Güç tasarrufu için genel de parlaklığı birkaç kademe düşüren uyarlamalı ekran parlaklığı özelliğini aktive etmek için aşağıdaki yönergeleri takip edin.

Uyarlamalı Ekran Parlaklığı

1.Adım

Öncelikle Charms Çubuğu > Ayarlar > Denetim Masası yolunu veya Windows tuşu + X kombinasyonunu kullanarak Denetim Masası‘nı açıyoruz.

2.Adım

Güç seçenekleri‘ni buluyoruz ve kullandığınız güç planının yanında mavi renkle yazan Plan ayarlarını değiştir‘e tıklıyoruz.

uyarlamalı ekran parlaklığı

 

 

3.Adım

Gelen ekranda alt tarafta bulunan Gelişmiş Güç Seçenekleri yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada Ekran alt başlığını genişleterek Pilde ve Prize takılı seçeneklerinin ikisini de Evet pozisyonuna getirerek özelliği aktive etmiş oluyoruz. Tabii ki, Hayır diyerek de özellik kapatılmış oluyor.

uyarlamalı ekran parlaklığı

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *