• Uncategorized
  • 0

Windows’da Masaüstü Rengini Değiştirme

Bir editörseniz veya bilgisayarınızda aldığınız ekran görüntülerini yayınlamak işinizin bir parçası ise, yazılımı kullanıcılara tanıtırken aldığınız ekran görüntülerinde masaüstü renginin düz renklerden olması oldukça önemlidir. Bu ekran görüntüsünün en uygun şekilde gözükmesini sağlar. Çünkü karmaşık arkaplanlar kullanıcının ve elbette sizin dikkatinizi dağıtacaktır. Bazen de masaüstü arkaplanı ekran görüntüsü alınan yazılım ile çakışıp ortaya çirkin bir tablo çıkarabilir. Burada yapılacak en iyi şey masaüstünüz için düz bir renk belirlemektir. LoneColor ile masaüstü renginizi hızlıca değiştirin.

Windows’da Masaüstü Rengini Değiştirme

Windows'da Masaüstü Rengini Değiştirme

Rengi belirlerken beyaz renkten kaçının. Hem gözü yoracağı gibi tablet, akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarın pilinin daha çabuk tükenmesine sebep olur. Çünkü parlak olmasının yanında beyaz renk tüm renklerin karışımından meydana gelir. Peki, gelelim asıl davaya. Böyle durumlarda, her seferinde kişileştirmeye ulaşıp masaüstünüz için bir düz renk seçmek biraz zaman alabilir hatta zaman kaybı bile olabilir. İşte buradan yola çıkan appgramming geliştiricileri LoneColor isimli taşınabilir ve kurulum gerektirmeyen bir araç yapmışlar. Verdiğimiz linkten LoneColor aracını masaüstünüze indirin ve LoneColor.exe dosyasına çift tıklayın. Masaüstü renginin rastgele bir düz renkle değiştiğini göreceksiniz. Aracı açmak için belki yönetici modu ile çalıştırmanız gerekebilir.

Windows'da Masaüstü Rengini Değiştirme

Araca tekrar çift tıkladığınızda yeni bir renk belirleyecek. Programın masaüstü renginizi rastgele belirlemesine izin verebileceğiniz gibi kendinizde hızlıca renkler belirleyebilirsiniz. Bunun yapmak için programın adını değiştiriyoruz.

Windows'da Masaüstü Rengini Değiştirme

Fare ile araca bir kez tıklayın ve ardından F2 kısayolunu kullanın. ‘LoneColorGreen’ kopyalayın ve isime yapıştırın. Alıntıları kullanmayın. Black, green, red, blue… gibi renkleri girebileceğiniz gibi HEX kodlarıda girebilirsiniz. Örneğin, (alıntılar olmadan) “LoneColor #1EBFC5” girin ve onaylayın. İsmi girer girmez arkaplanınız değişecek. Araç Windows 8, Windows 7 ve Windows XP üzerinde çalışıyor.

LoneColor oldukça basit ve eşsiz bir araç. Meraklısına tavsiye ediyoruz.

İndirmek için tıklayın.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *