• Uncategorized
  • 9

Emniyet Genel Müdürlüğü Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bilgisayarınızı açtığınızda Türk Polisi – Siber Suç Mücadele Bölümü başlıklı bir sayfada, yasalara aykırı davrandığınız gerekçesiyle yaptığınız tüm işlemlerin video kaydı altına alındığını belirten bir uyarı alıyorsanız, Emniyet Genel Müdürlüğü virüsü sizin bilgisayarınıza da bulaşmış demektir. Emniyet Genel Müdürlüğü virüsü, yapmaya çalıştığınız işlemler engelleniyor, bilgisayarınızı bir nevi bloke ediyor, kilitliyor. Telif hakkı ya da yasadışı pornografik faaliyetler yaptığınızı öne sürerek, bu kilidin açılması için çeşitli miktarlarda ceza ödemenizi istiyor. Ödeme yaptığınız anda da dolandırılmış oluyorsunuz. Şimdi, bu tehlikeli EGM virüsünü nasıl bilgisayarımızdan kaldırabiliriz onu inceleyeceğiz.

emniyet genel müdürlüğü virüsü

Emniyet Genel Müdürlüğü Virüsü

1. Adım

Öncelikle yapmanız gereken virüsün bulaşmadığı bir bilgisayardan Malwarebytes Anti-Malware yada SpyHunter tarzı bir Anti-Malware yazılımı edinmeniz.

2. Adım

İndirdiğiniz güvenlik yazılımın tüm güncellemelerini yaptıktan sonra bir USB belleğe yada CD’ye atmanız gerekiyor.

3. Adım

Enfeksiyonlu bilgisayarı Komut İstemi ile Güvenli Mod(Safe Mode with Command Prompt) modunda çalıştırmalısınız. Eğer Windows 8 kullanıyorsanız işlemi yapmak için bu yazımıza göz atın. Windows 7 veya daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız ise bilgisayarınız boot edilirken F8 tuşuna basın ve söz konusu moda geçin.

4.Adım

Antivirüs yazılımını yüklediğiniz sürücüyü bilgisayara takın ve tam tarama(full scan) yaptırarak virüsü tespit edin, bulunan tüm tehditleri temizleyin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *