• Uncategorized
  • 0

Twitter’da Takip Etmeyi Bırakanları Tespit Edin

Twitter’da çok sayıda takipçiniz varsa sizi takip etmeyi bırakanları tespit edebilmeniz pek mümkün olmayabilir. Twitter’da kısa sürede çok sayıda takipçiyi kaybetmek sıkıntı oluşturabilir. Twitter varsayılan olarak sizi takip etmeyi bırakan kullanıcılar hakkında herhangi bir bilgi sunmuyor. Ancak Qwitter benzeri servislerden faydalanarak Twitter’da takip etmeyi bırakanları tespit etmek mümkün hale geliyor. Qwitter ile sizi Twitter’da takip etmeyi bırakanları nasıl tespit edebileceğinizi adım adım anlatıyoruz.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 0

Twitter’da Takip Etmeyi Bırakanları Görmek

Twitter’da takip etmeyi bırakanları görmek için öncelikle Qwitter web sitesine Twitter hesabınız ile giriş yapın. Siteye kaydolduğunuzda sizi takip etmeyi bırakanları öğrenebilmek için haftalık olarak gönderilen raporlardan faydalanabiliyorsunuz. Raporu içeren e-postada sizi takip etmeyi bırakan üç kişi listelenecektir.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 1

E-posta başlığına tıkladığınızda Qwitter hesabınızın olduğu web sayfası karşınıza gelecektir, buradan sizi takip etmeyi bırakan kişiler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Burada sizi takip etmeyi bırakanlar kendi takipçi sayıları dikkate alınarak listelenecektir.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 2

Hesaplara göz attıktan sonra çeşitli kategorilere ayırabilirsiniz. Bunun için her bir kullanıcı hesabının sağ bölümünde yer alan “Mark as” butonuna tıklayın.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 3

Açılan menüden görülebileceği üzere kullanıcıları Person (kişi), Spammer (spamci) ya da Follow bot (takip botu) olarak etiketlemek mümkün. Twitter sizin için önemli bir mecra ise ve takipçilerinizi kaybetmek sorun teşkil ediyorsa spamci ya da takip botu olarak nitelendirebileceğiniz kayıpları önemsememenizde fayda var. Ancak normal kullanıcılardan sizi takip etmeyi bırakanları düzenli olarak izleyerek takipçi sayınızın azalmasının önüne geçebilmek adına bazı önlemler almayı düşünebilirsiniz.

Eğer çok sayıda takipçinin bulunduğu bir Twitter hesabını yönetiyorsanız aylık 2 dolar karşılığında Qwitter Pro hesabı edinmeyi düşünebilirsiniz. Pro hesabı takip etmeyi bırakanlar hakkındaki listeyi haftalık değil günlük olarak sunabiliyor. Pro hesabına sahip olan kullanıcılarda Qwitter arayüzü bu şekilde görülüyor.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 4

Pro hesabında sizi takip etmeyi bırakan kişiler hakkında çeşitli bilgi ve notları kaydetme olanağı da sunuluyor.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 5

“New followers” sekmesinden tahmin edebileceğiniz gibi sizi takip etmeye başlayan yeni kullanıcıları görebiliyorsunuz. Bu özellik sizi takip etmeye başlayan yeni kullanıcıları selamlamanız ya da onların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz tweet’ler yazabilmeniz için başarılı bir rehber olabilir. Burada yine kullanıcıları kategorilere ayırmak ve günlük yeni takipçi / takip etmeyi bırakan hesaplar istatiklerini görebilmek mümkün.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 6

Arayüzde “Week Overview” sekmesinden ise haftalık yeni takipçi / takip etmeyi bırakan hesaplar istatistiklerini görebilir ve durum değerlendirmesi için ön bilgi edinebilirsiniz.

Twitter'da Takip Etmeyi Bırakanları Öğrenmek 7

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *