• Uncategorized
  • 1

Windows 8 Açılışını Hızlandırmak

Windows işletim sistemlerine kurulan yazılımların birçoğu kendisini başlangıç listesine dahil ediyor. Sistemine çok sayıda yazılım yükleyen kullanıcılar bir süre sonra işletim sistemlerinin kullanıma hazır hale gelme sürelerinin oldukça uzadığını gözlemliyor. Bu durum Windows işletim sistemi boot olduğunda yazılımların bazı modüllerinin otomatik olarak çalışmaya başlamasından kaynaklanıyor. Windows 8 açılışını hızlandırmak için yapılması gereken işlemlerin başında bu yazılımların başlangıçta otomatik olarak açılmasını engellemek geliyor. Anvi Startup Booster adlı ücretsiz program ile başlangıçta açılan programları devre dışı bırakmak, Windows servislerini optimize etmek, sistem ayarlarını ve ağ ayarlarını tek tıkla düzenlemek mümkün. Program ile Windows 8 açılışını hızlandırmak oldukça kolay. Anvi Startup Booster programının sunduğu seçeneklere daha yakından bakalım.

Windows 8 Açılışını Hızlandırmak 1

Windows 8 Açılışını Hızlandırmak

Windows 8 açılışını hızlandırmak için kullanabileceğiniz Anvi Startup Booster programını buradan indirebilirsiniz. Yazılımı sisteminize yükleyip çalıştırdıktan sonra öncelikle bilgisayarınız taranacak ve bilgisayarını hızlandırmak için yapılabileceklerin bir listesi size sunulacaktır. Arayüzde dört farklı sekmeye yer veriliyor. “Home” sekmesinden programın sunduğu seçeneklerin özeti bulunuyor. “Startup” ve “Service” sekmeleri altından ise detaylı seçeneklere erişilebiliyor.

Windows 8 Açılışını Hızlandırmak 2

“Startup” sekmesinden Windows başlangıcında otomatik çalışan programların listesini göreceksiniz. Burada gereksiz gördüğünüz araçların başlangıçta çalışmasını tek tıklama ile engelleyebilirsiniz. Ancak listedeki tüm araçları (güvenlik yazılımı modülleri gibi) devre dışı bırakmamanızda fayda var.

Windows 8 Açılışını Hızlandırmak 3

“Restore” sekmesinden programı kullanarak yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz. Buradan Windows başlangıcında açılmasını engellediğiniz programlar ve servisler ile ilgili yaptığınız değişiklikleri ilk haline döndürebiliyorsunuz.

Windows 8 Açılışını Hızlandırmak 4

Anvi Startup Booster programı ile başlangıç programlarını optimize etmek, çeşitli Windows servislerini deaktive etmek, sistem ayarlarını optimize etmek, ağ ayarlarını değiştirmek ve program kullanılarak yapılan değişiklikleri geri almak mümkün. Yazılımın oldukça kolay şekilde kullanılabildiğini sözlerimize ekleyelim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *