• Uncategorized
  • 4

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Bu yazımızda “Windows 8 İçin En İyi Antivirüs Programları” na değineceğiz. Microsoft Windows işletim sistemlerinin tüm dünyada ciddi kullanım oranlarına sahip olduğu ve rakiplerine büyük üstünlük sağladığı biliniyor. Bu durum elbette virüs, truva atı, malware gibi güvenlik tehditlerinin de Windows işletim sistemini hedef almasına neden oluyor. Windows 8 işletim sisteminde temel anlamda koruma sağlayabilen Microsoft Security Essentials yazılımı Windows Defender adı ile yer alıyor. Bu yazılım beklentileri genel anlamda karşılayabiliyor olsa da bazı konularda yetersiz kaldığını belirtmek gerekiyor. Windows işletim sistemli bilgisayarlarımızı başarılı güvenlik yazılımlarıyla korumamız şart. Bu yazımızda “Windows 8 İçin En İyi Antivirüs Programları” başlığı altında Windows işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz en başarılı ücretsiz antivirüs yazılımlarını derledik.

Koruma 2

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

1. Avast! Free Antivirus

Avast! Antivirus Windows işletim sistemleriyle uyumlu en popüler ücretsiz antivirüs yazılımlarından birisi konumunda. Yazılım sade ve kolay kullanılabilen bir arayüze sahip. Sistemi zararlılara karşı hızlı tarama modunda kısa sürede tarayabiliyor ve sistem performansını olumsuz anlamda etkilemiyor. Güvenlik duvarı ve spam koruması özellikleriyle beğeni topluyor. Sistemde kurulu olan ve güncellenmesi gereken programları kolayca güncelleme imkanı sağlayan yazılım güncelleme modülü şaşırtıyor.

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 1

2. Avira Antivir Personal Edition

Avira Free AntiVirus 2013 bilgisayarınızı virüs, truva atı, solucan, casus yazılım, reklam yazılımları ve diğer tehditlerden koruyabiliyor. Fonksiyonelliği ile ücretsiz antivirüs programları arasında ön plana çıkmayı başarıyor. Program Windows 7, Windows Vista ve Windows XP işletim sistemleriyle birlikte de kullanılabiliyor. Bilgisayarınızı zararlılara karşı koruyabildiği gibi internet sitelerinde güvenli şekilde gezinebilmenizi de sağlıyor.

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2

3. AVG Free Antivirus

AVG Anti-Virus Free 2013 yazılımı antivirüs, antispyware, e-posta tarayıcı, link tarayıcı, taramaların belirli zamanlarda otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayan görev yöneticisi, otomatik güncelleme modülü gibi çok sayıda özelliği bünyesinde barındırıyor. AVG’nin güvenlik çözümleri de Avast! ve Avira gibi Windows kullanıcıları tarafından yakından tanınıyor. Program Windows 8 işletim sisteminin yanı sıra Windows 7, Windows Vista ve Windows XP’yi de destekliyor.

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 3

4. Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials aracının Windows Defender adıyla Windows 8 işletim sisteminde yer aldığını giriş bölümünde belirtmiştik. Yazılımı Windows 7 işletim sisteminde kullanmak için Microsoft’un web sitesini ziyaret etmek ve ücretsiz olan aracı indirip kurmak yeterli oluyor. Diğer ücretsiz antivirüs yazılımları gibi çok sayıda güvenlik koruması seçenek ve özelliklerine sahip olmasa da sistem performansını olumsuz etkilemiyor.

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 4

5. Comodo Antivirus

Comodo Antivirus Free bu listede yer alan diğer ücretsiz antivirüs programları gibi Windows işletim sistemli bilgisayarınızı tehditlere karşı koruyabiliyor. Defence+ adlı özelliğiyle şüpheli dosyaların işletim sistemine zarar vermesini önleyebiliyor.

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 5

6. Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender Antivirus Free Edition üst düzey teknolojileri kullanıyor ve başarılı özellikleriyle beğeni topluyor. Yazılımı yapılandırmak oldukça kolay, sistem kaynaklarını oldukça az kullandığını da belirtelim. 

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 6

7. Panda Cloud Antivirus

Panda Cloud Antivirus Windows işletim sistemlerini zararlılara karşı koruyan ücretsiz antivirüs yazılımlarından biri. Collective Intelligence teknolojisi ile en güncel virüslere karşı hızlı şekilde ve maksimum seviyede önlem alabiliyor. Sistem kaynaklarını optimum seviyede kullanıyor. Yazılım Windows 7, Windows Vista ve Windows XP işletim sistemlerine de yüklenebiliyor.

Windows 8 İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 7

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *