• Uncategorized
  • 4

Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü Nasıl Temizlenir?

Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Virüsü Nasıl Temizlenir? konusunu yazmıştık. Burada Jandarma Genel Komutanlığı virüsü de aynısı. Yani temizleme yöntemi aynı.  Bilgisayarınızı açtığınızda Jandarma Genel Komutanlığı başlıklı bir sayfada, yasalara aykırı davrandığınız gerekçesiyle yaptığınız tüm işlemlerin video kaydı altına alındığını belirten bir uyarı alıyorsanız, Jandarma Genel Komutanlığı virüsü sizin bilgisayarınıza da bulaşmış demektir. Jandarma Genel Komutanlığı virüsü, yapmaya çalıştığınız işlemler engelleniyor, bilgisayarınızı bir nevi bloke ediyor, kilitliyor. Telif hakkı ya da yasa dışı pornografik faaliyetler yaptığınızı öne sürerek, bu kilidin açılması için çeşitli miktarlarda ceza ödemenizi istiyor. Ödeme yaptığınız anda da dolandırılmış oluyorsunuz. Şimdi, bu tehlikeli JGK virüsünü nasıl bilgisayarımızdan kaldırabiliriz onu inceleyeceğiz.

Jandarma-Genel-Komutanligi-virus

 

Jandarma Genel Komutanlığı Virüsü

1. Adım

Öncelikle yapmanız gereken virüsün bulaşmadığı bir bilgisayardan Malwarebytes Anti-Malware ya da SpyHunter tarzı bir Anti-Malware yazılımı edinmeniz.

2. Adım

İndirdiğiniz güvenlik yazılımının tüm güncellemelerini yaptıktan sonra bir USB belleğe ya da CD’ye atmanız gerekiyor. Yani yazılımı USB belleğe kurmalısınız.

3. Adım

Enfeksiyonlu bilgisayarı Komut İstemi ile Güvenli Mod (Safe Mode with Command Prompt) modunda çalıştırmalısınız. Eğer Windows 8 kullanıyorsanız işlemi yapmak için bu yazımıza göz atın. Windows 7 veya daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız ise bilgisayarınız boot edilirken F8 tuşuna basın ve söz konusu moda geçin.

4.Adım

Antivirüs yazılımını yüklediğiniz sürücüyü bilgisayara takın ve tam tarama(full scan) yaptırarak virüsü tespit edin, bulunan tüm tehditleri temizleyin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *