• Uncategorized
  • 4

Awesomehp.com Virüsü Nasıl Temizlenir

Awesomehp.com virüsü, Adware.LinkHijacker virüs ailesinden bir tarayıcı “hijacker”ıdır. Bu kötü niyetli yazılım, genellikle internetten indirdiğiniz bedava programlar aracılığıyla bilgisayarınıza bulaşır ve anasayfanızı değiştirerek Awesomehp isimli bir arama motoruna dönüştürür. Awesomehp.com virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Awesomehp.com

Awesomehp.com

1. Adım

Bu bağlantıdan, ufak ama işe yarar bir araç olan RKill uygulamasını indiriyoruz. İçindeki dosyaya çift tıklıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

2. Adım

Bu virüsü, diğer hijackerlarda da olduğu gibi Malwarebytes Anti-Malware programıyla temizleyeceğiz. Bu bağlantıya tıklayarak programı indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.

3. Adım

Yazılımın kurulumu bittikten sonra anti malware programını çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz ve bilgisayarımızı derinlemesine taratıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Böylelikle bilgisayarımızdan Awesomehp.com virüsü tamamen kaldırılmış oluyor.

4. Adım

Son olarak kullandığımız internet tarayıcısından anasayfayı da istediğiniz gibi değiştirerek Awesomehp virüsünden tamamen kurtulabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *